Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Shizuo Kambayashi
19. januára 2018 9:54 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA vymazal časť ziskov

Index Standard & Poor’s 500 klesol o 0,2 %, Dow Jones o 0,4 % a Nasdaq o 2,23 bodu.

Akciový trh v USA vo štvrtok vymazal časť ziskov z predchádzajúceho dňa, kedy opäť prepisoval historické maximá. K miernym stratám prispeli najmä priemyselní výrobcovia a energetický sektor. Technologické firmy zodpovedali za väčšinu ziskov. Index Standard & Poor’s 500 klesol o 0,2 % na 2 798,03 bodu, Dow Jones o 0,4 % na 26 017,81 bodu a Nasdaq o 2,23 bodu na 7 296,05 bodu.

Čaká sa na rozhodnutie Senátu

Investori pozorne sledujú vývoj v USA, kde Snemovňa reprezentantov vo štvrtok večer schválila zákon o financovaní vlády. Opatrenie, ktoré má platiť v prechodnom období do 16. februára, však musí ešte odsúhlasiť horná komora Kongresu Senát, kde opoziční demokrati hrozia jeho zablokovaním. Konečný termín pre schválenie zákona je stanovený na polnoc z piatka na sobotu. Pokiaľ opatrenie v Senáte neprejde, hrozí zopakovanie situácie z roku 2013, kedy spory o rozpočet a vládny dlh spôsobili, že federálna vláda fungovala 17 dní v obmedzenom režime.

Japonský akciový trh v piatok posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 0,2 % na 23 808,06 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame