Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
13. apríla 2018 9:13 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA vo štvrtok posilnil, darilo sa aj bankám

Index S&P 500 vzrástol o 0,8 %, Dow Jones o 1,2 % a Nasdaq o 1 %.

Akciový trh v USA vo štvrtok posilnil. Rástli technologické firmy, banky aj priemyselné spoločnosti vďaka čiastočnému ústupu obáv z eskalácie obchodných sporov medzi USA a Čínou. Index S&P 500 vzrástol o 0,8 % na 2 663,99 bodu, Dow Jones o 1,2 % na 24 483,05 bodu a Nasdaq o 1 % na 7 140,25 bodu.

Japonský akciový trh v piatok posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 0,5 % na 21 771,69 bodu.

Investori privítali správu, že americký prezident Donald Trump vyzval svojich poradcov, aby preskúmali možnosť účasti krajiny na Dohode o transpacifickom partnerstve (TPP) s krajinami ázijsko-tichomorského regiónu. Vystúpenie z dohody bolo jedným z prvých rozhodnutí, ktoré Trump oznámil po svojom nástupe do úradu. Obchodný pakt pokrývajúci zhruba 40 % globálnej ekonomiky by totiž podľa Trumpa ohrozil ekonomické záujmy USA.

K zmierneniu obáv prispelo aj vyhlásenie Bieleho domu, podľa ktorého bude prípadný vojenský zásah v Sýrii predmetom pokračujúcich konzultácií so spojencami.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame