Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
15. decembra 2017 9:26 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA vo štvrtok klesol

Index Standard & Poor’s klesol o 0,4 %, Dow Jones o 0,3 % a Nasdaq tiež o 0,3 %.

Akciový trh v USA vo štvrtok oslabil, keď nezhody medzi republikánmi signalizovali, že podpora pre komplexnú daňovú reformu nie je v Senáte istá. Republikánsky senátor Marco Rubio vyhlásil, že zákon, ktorý výrazne znižuje daňové zaťaženie firiem a bohatých ľudí, v navrhovanej podobe nepodporí, pokiaľ jeho súčasťou nebude rozšírenie daňových odpočítateľných položiek na deti. Prvá verzia reformy, ktorá patrí medzi kľúčové body programu prezidenta Donalda Trumpa, prešla v Senáte najtesnejšou väčšinou hlasov 51 ku 49, pričom za ňu hlasoval aj Rubio.

Index Standard & Poor’s klesol o 0,4 % na 2 652,01 bodu, Dow Jones o 0,3 % na 24 508,66 bodu a Nasdaq tiež o 0,3 % na 6 856,53 bodu.

Japonský akciový trh v piatok oslabil. Dôvera medzi veľkými priemyselnými výrobcami v Japonsku sa síce dostala najvyššie za 11 rokov, nad optimistickými údajmi, ktoré zverejnila tamojšia centrálna banka, však prevážili obavy z neistých vyhliadok daňovej reformy v USA. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,6 % na 22 553,22 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame