Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
9. januára 2019 9:58 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA v utorok rástol tretí deň v rade

Index S&P 500 posilnilo 1 %, Dow Jones o 1,1 % a Nasdaq tiež o 1,1 %.

Akciový trh v USA v utorok rástol tretí deň v rade. Investori privítali signály ochoty pracovať na riešení sporov, ktoré viedli k colnej vojne medzi USA a Čínou. Index S&P 500 posilnilo 1 % na 2 574,41 bodu, Dow Jones o 1,1 % na 23 787,45 bodu a Nasdaq tiež o 1,1 % na 6 897 bodov.

Akciové indexy v Ázii si v stredu pripisovali ďalšie zisky vďaka optimizmu, že najnovšie čínsko-americké obchodné rokovania v Pekingu budú mať úspešný výsledok.

Hlavný tokijský index Nikkei 225 posilnil o 1,3 % na 20 472,79 bodu. Hongkonský index Hang Seng vzrástol o 2,5 % na 26 512,06 bodu, zložený šanghajský index o 1,6 % na 2 566,66 bodu a juhokórejský index Kospi o 1,9 % na 2 062,64 bodu.

Rozhovory sa predĺžia

Americký prezident Donald Trump na Twitteri oznámil, že „rokovania s Čínou pokračujú veľmi dobre“. Podľa medializovaných informácií sa tiež zúčastnené strany dohodli, že rozhovory pôvodne plánované na dva dni budú pokračovať aj tretí deň.

Peking a Washington obnovili rokovania o vyriešení obchodných sporov, v rámci ktorých obe krajiny počas minulého roka uvalili na vzájomnú obchodnú výmenu nové clá v hodnote desiatok miliárd dolárov. Colnú vojnu začali USA v reakcii na údajné krádeže duševného vlastníctva amerických podnikov. Washington tiež kritizuje politiku Pekingu, ktorý má nútiť zahraničné firmy, aby výmenou za prístup na čínsky trh odovzdávali svoje technológie. V prípade, že zúčastnené strany nedosiahnu pokrok, bude pravdepodobne v marci nasledovať ďalšie kolo zvyšovania ciel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame