Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akciový trh, NYSE, DJI, obchodovanie
Foto: SITA/AP Photo/Richard Drew
26. júla 2018 10:08 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA posilnil, investori privítali snahy o urovnanie obchodných sporov

Index S&P 500 vzrástol o 0,9 %, Dow Jones o 0,7 % a Nasdaq o 1,2 %.

Akciový trh v USA v stredu posilnil. Technologické firmy podporili index Nasdaq, ktorý uzatvoril na novom historickom maxime. Investori tiež privítali náznaky záujmu o urovnanie obchodných sporov medzi USA a Európskou úniou. Index S&P 500 vzrástol o 0,9 % na 2 846,07 bodu, Dow Jones o 0,7 % na 25 414,10 bodu a Nasdaq o 1,2 % na 7 932,24 bodu.

USA a EÚ chcú odstraňovať bariéry

Americký prezident Donald Trump a šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker sa na stretnutí vo Washingtone dohodli, že budú rokovať o odstránení bariér vo vzájomnom obchode. Predstavitelia sa zaviazali, že počas rokovaní žiadna zo zúčastnených strán nebude zavádzať nové clá.

USA minulý mesiac uvalili clá na európsky hliník a oceľ, na čo EÚ zareagovala odvetnými clami na rôzne americké produkty. Trump následne pohrozil, že Washington môže zaviesť vysoké clá na dovoz európskych áut a automobilových komponentov.

Japonský akciový trh vo štvrtok oslabil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,2 % na 22 581,30 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame