Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
15. marca 2018 10:22 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA v stredu klesol

Index Standard & Poor’s 500 oslabil o 0,6 %, Dow Jones o 1 % a Nasdaq o 0,2 %.

Akciový trh v USA v stredu oslabil pod tlakom pretrvávajúcich obáv z eskalácie napätia v medzinárodnom obchode v dôsledku zavedenia reštriktívnych ciel na dovoz ocele a hliníka do USA. Klesli priemyselné firmy a strácali aj banky spolu s nižšími úrokovými sadzbami.

Index Standard & Poor’s 500 oslabil o 0,6 % na 2 749,48 bodu, Dow Jones o 1 % na 24 758,12 bodu a Nasdaq o 0,2 % na 7 496,81 bodu.

Japonský akciový trh vo štvrtok klesol. Tokijský index Nikkei 225 oslabil o približne 0,1 % na 21 771,75 bodu.

Nový ekonomický poradca

Investori vyhodnocujú rozhodnutie prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vymenoval za svojho nového hlavného ekonomického poradcu komentátora televíznej stanice CNBC Larryho Kudlowa. Jeho predchodca Gary Cohn sa minulý týždeň vzdal funkcie pre nesúhlas s Trumpovým plánom zaviesť plošné clá na dovoz ocele a hliníka.

Sedemdesiatročný Kudlow v minulosti pôsobil ako poradca bývalého republikánskeho prezidenta Ronalda Reagana alebo hlavný ekonóm investičnej banky Bear Stearns. Pre stanicu CNBC v stredu uviedol, že s Trumpovou agendou sa zhoduje, napríklad aj v otázke znižovania nerovnováhy v obchode s Čínou. Tým spochybnil svoj skorší postoj zástancu voľného obchodu, uviedla agentúra AP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame