Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
12. marca 2019 9:59 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA v pondelok rástol, akcie Boeingu sa prepadli

Index S&P 500 posilnil o 1,5 %, Dow Jones o 0,8 % a Nasdaq o 2 %.

Akciový trh v USA v pondelok posilnil. Najviac k rastu prispeli technologické firmy a dopyt po akciách podporila aj vládna správa, podľa ktorej tržby amerického maloobchodu po decembrovom poklese mierne rástli. Index S&P 500 posilnil o 1,5 % na 2 783,30 bodu, Dow Jones o 0,8 % na 25 650,88 bodu a Nasdaq o 2 % na 7 558,06 bodu.

Akcie spoločnosti Boeing sa prepadli o 5,3 % po tom, čo viaceré spoločnosti vyradili z prevádzky stroje Boeing 737 MAX 8. Prepravcovia tým reagovali na nedeľnú haváriu tohto typu lietadla, pri ktorej v Etiópii zahynulo všetkých 157 cestujúcich na palube. Počas dňa si akcie Boeingu prechodne odpisovali viac ako 13 %.

Pozornosť investorov sa zameriava na britský parlament, ktorý bude v utorok hlasovať o upravenom pláne odchodu krajiny z Európskej únie. Veľká Británia má Európske spoločenstvo opustiť k 29. marcu, pôvodnú dohodu, ktorú vyrokovala premiérka Theresa Mayová, však zákonodarcovia odmietli. Patová situácia vyvoláva obavy z tzv. neriadeného brexitu, kedy by krajina z únie odišla bez dohody o úprave budúcich vzťahov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame