Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
17. júla 2018 9:06 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA v pondelok klesol

Index S&P 500 klesol o 0,1 %, Dow Jones o 0,2 % a Nasdaq o 0,3 %.

Akciový trh v USA v pondelok klesol. Strácali zdravotnícke tituly alebo technologické firmy. Energetické spoločnosti boli pod tlakom vzhľadom na nižšie ceny ropy. Index S&P 500 klesol o 0,1 % na 2 798,43 bodu, Dow Jones o 0,2 % na 25 064,36 bodu a Nasdaq o 0,3 % na 7 805,72 bodu.

Japonský akciový trh v utorok posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 0,4 % na 22 692,82 bodu.

Investori privítali aktualizovanú správu Medzinárodného menového fondu, ktorý potvrdil svoju skoršiu prognózu tohtoročného rastu globálnej ekonomiky na úrovni 3,9 %. To prevážilo nad obavami z eskalácie sporov medzi USA a ich hlavnými obchodnými partnermi.

Clami sa má zaoberať WTO

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok podala sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) voči Číne, Európskej únii, Kanade, Mexiku a Turecku za to, že prijali odvetné opatrenia v reakcii na americké clá na dovoz ocele a hliníka.

USA uvalili 25-percentné clo na import ocele a 10-percentné clo na dovoz hliníka, pričom uviedli, že dovoz týchto kovov ohrozuje americkú národnú bezpečnosť. Čína, EÚ, Kanada, Mexiko a Turecko zareagovali clami na dovoz amerických tovarov v hodnote 24 mld. USD. Splnomocnenec USA pre obchod Robert Lighthizer uviedol, že odvetné opatrenia porušujú pravidlá WTO, ktorá je mediátorom v obchodných sporoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame