Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
7. januára 2018 12:44 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA v piatok posilnil už štvrtý deň v rade

Priemyselný index Dow Jones si v piatok pripísal 0,9 %, index S&P 0,7 % a Nasdaq si prilepšil o 0,8 %.

Americký akciový trh v piatok posilnil štvrtý deň v rade, pričom smerom nahor ho opäť posunuli technologické firmy. Stúpli aj akcie spoločností podnikajúcich v oblasti zdravotníckej starostlivosti, ako aj priemyselných firiem, ktoré podporil slabší dolár. Index Standard & Poor’s 500 si pripísal 0,7 percenta a uzavrel na úrovni 2 743,15 bodu, priemyselný index Dow Jones posilnil o 0,9 percenta na 25 295,87 bodu, technologický Nasdaq vzrástol o 0,8 percenta na 7 136,56 bodu a index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 0,3 percenta na 1 560,01 bodu.

Darilo sa aj Amazonu

Technologická spoločnosť Apple zdražela o 1,1 percenta, firma Alphabet, ktorá je materskou spoločnosťou Googlu, si polepšila o 1,3 percenta a výrobca čipov Xilinx posilnil o 5,2 percenta. Darilo sa aj firmám orientovaným na spotrebiteľov, napríklad spoločnosť Amazon si pripísala 1,6 percenta. V rámci firiem podnikajúcich v oblasti zdravotníctva si výrobca chirurgických produktov Cooper Companies prilepšil o 3,1 percenta.

Americký akciový trh v piatok podporila správa o tom, že zamestnávatelia v decembri vytvorili 148 tis. nových pracovných miest. Bolo to trochu menej, ako sa očakávalo, ale tento vývoj aj tak poukázal, že ekonomika je naďalej v dobrom stave.

Európskym akciovým trhom sa v piatok tiež darilo. Nemecký akciový index DAX posilnil o 1,2 percenta, index francúzskej burzy CAC 40 si prilepšil o 1,1 percenta a britský index FTSE 100 vzrástol o 0,4 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame