Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
12. apríla 2019 10:16 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA uzatvoril zmiešane, investori čakajú na výsledky veľkých bánk

Index S&P 500 posilnil vo štvrtok o 0,11 bodu, Dow Jones klesol o 0,1 % a Nasdaq o 0,2 %.

Akciový trh v USA po silnom štarte uzatvoril štvrtkové obchodovanie so zmiešanými výsledkami. Straty v zdravotníckom sektore prevážili nad ziskmi priemyselných firiem, bánk a ďalších odvetví.

Aktivita bola utlmená, keďže investori čakajú na posledný pracovný deň týždňa, kedy viaceré popredné banky vrátane Wells Fargo a JPMorgan Chase zverejnia svoje výsledky za prvý kvartál.

Index S&P 500 posilnil o 0,11 bodu na 2 888,32 bodu, Dow Jones klesol o 0,1 % na 26 143,05 bodu a Nasdaq o 0,2 % na 7 947,36 bodu.

Trh stratil časť ziskov z predchádzajúceho dňa po zverejnení protokolu z marcového zasadnutia americkej centrálnej banky. Väčšina predstaviteľov Federálneho rezervného systému sa zhodla, že úrokové sadzby majú zostať do konca roka bez zmeny.

Investori by však privítali silnejší záväzok k uvoľnenej menovej politike, aby sa odvrátilo riziko prudkého prepadu akciového trhu, uviedla agentúra AP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame