Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, New York Stock Exchange, akcie, akciový trh, NYSE
Foto: AP Photo/Richard Drew/SITA
9. apríla 2019 9:36 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA uzatvoril zmiešane, index Dow Jones stiahol nadol ďalší prepad Boeingu

Index S&P 500 posilnil v pondelok o 0,1 % a Nasdaq o 0,2 %, Dow Jones však klesol o 0,3 %.

Akciový trh v USA uzatvoril v pondelok bez výraznejších zmien, keď ku koncu dňa vyrovnal straty z úvodnej časti obchodovania. Index S&P vďaka miernym ziskom expandoval ôsmy deň v rade, čím dosiahol najdlhšie obdobie súvislého rastu za rok a pol. Priemyselný index Dow Jones však stiahla nadol ďalšia veľká strata výrobcu lietadiel Boeing.

Index S&P 500 posilnil o 0,1 % na 2 895,77 bodu a Nasdaq o 0,2 % na 7 953,88 bodu. Dow Jones klesol o 0,3 % na 26 341,02 bodu.

Čaká sa na vývoj brexitu

Investori čakajú na vývoj v komplikovanom procese vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie. Britská premiérka Theresa Mayová sa tento týždeň plánuje stretnúť s lídrami únie ešte predtým, ako v piatok uplynie posunutý termín brexitu.

Zákonodarcovia vo Veľkej Británii zatiaľ neschválili podmienky budúcich vzťahov v rámci európskeho spoločného trhu, čo vedie ekonómov k obavám z negatívnych dopadov, ktoré by mal na britské hospodárstvo odchod bez dohody.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame