Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, New York Stock Exchange, akcie, akciový trh, NYSE
Foto: AP Photo/Richard Drew/SITA
13. marca 2019 10:11 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA uzatvoril zmiešane, index Dow Jones stiahla nadol spoločnosť Boeing

Index S&P 500 posilnil o 0,3 % a Nasdaq o 0,4 %, Dow Jones však klesol o 0,4 %.

Akciový trh v USA v utorok skončil so zmiešanými výsledkami. Firmy v technologickom sektore po silných ziskoch z predchádzajúceho dňa pokračovali v raste. Index Dow Jones stiahla nadol spoločnosť Boeing, ktorej akcie boli pod tlakom druhý deň v rade.

Po nedeľnej havárii stroja Boeing 737 MAX 8, pri ktorej v Etiópii zahynulo všetkých 157 cestujúcich na palube, úrady pre bezpečnosť leteckej prepravy v rôznych častiach sveta vyraďujú tento typ lietadla z prevádzky. V rámci Európskej únie pristúpila k tomuto opatreniu v utorok Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

Index S&P 500 posilnil o 0,3 % na 2 791,52 bodu a Nasdaq o 0,4 % na 7 591,03 bodu. Index Dow Jones klesol o 0,4 % na 25 554,66 bodu.

Otázniky nad brexitom

Investori pozorne sledujú aktuálny vývoj v procese ukončenia členstva Veľkej Británie v Európskej únii. Dolná komora britského parlamentu v utorok odmietla aj upravenú verziu dohody o vystúpení, ktorú vyjednala vláda britskej premiérky Theresy Mayovej s európskymi predstaviteľmi. Zákonodarcov nepresvedčili ústupky, na ktorých sa dohodla v pondelok Mayová s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudeom Junckerom.

Hlavnou spornou otázkou zostáva takzvaná írska poistka, ktorá má zabrániť tomu, aby medzi Írskom a britskou provinciou Severné Írsko vznikla tvrdá hranica. Podľa kritikov, najmä z radov vládnych konzervatívcov, však aj po najnovších úpravách hrozí, že vďaka nej Británia zostane natrvalo súčasťou colnej únie v EÚ.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame