Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
16. marca 2018 10:03 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA uzatvoril štvrtkové obchodovanie zmiešane

Index Standard & Poor’s 500 klesol o 0,1 %, Dow Jones posilnil o 0,5 % a Nasdaq oslabil o 0,2 %.

Akciový trh v USA uzatvoril štvrtkové obchodovanie zmiešane. Rástli priemyselné a technologické firmy, kým menšie spoločnosti a výrobcovia chemikálií strácali. Index Standard & Poor’s 500 klesol o 0,1 % na 2 747,33 bodu, Dow Jones posilnil o 0,5 % na 24 873,66 bodu a Nasdaq oslabil o 0,2 % na 7 481,74 bodu.

Japonský akciový trh v piatok oslabil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,6 % na 21 676,51 bodu. Na trhoch pretrvávajú obavy z eskalácie napätia v medzinárodnom obchode v dôsledku zavedenia reštriktívnych ciel na dovoz ocele a hliníka do USA. Investori vyhodnocujú rozhodnutie prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vymenoval za svojho nového hlavného ekonomického poradcu komentátora televíznej stanice CNBC Larryho Kudlowa. Jeho predchodca Gary Cohn sa minulý týždeň vzdal funkcie pre nesúhlas s Trumpovým plánom zaviesť plošné clá na dovoz ocele a hliníka.

Sedemdesiatročný Kudlow v minulosti pôsobil ako poradca bývalého republikánskeho prezidenta Ronalda Reagana alebo hlavný ekonóm investičnej banky Bear Stearns. Ekonóm, ktorý bol známy ako zástanca voľného trhu, tvrdí, že s Trumpovou agendou sa zhoduje, napríklad aj v otázke znižovania nerovnováhy v obchode s Čínou.

Medzinárodný obchod bude pravdepodobne dominovať summitu skupiny G20 najvýznamnejších svetových ekonomík, ktorý sa uskutoční v pondelok a utorok v argentínskej metropole Buenos Aires.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame