Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
24. júla 2018 9:59 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA uzatvoril obchodovanie zmiešane

Index S&P 500 posilnil v pondelok o 0,2 %, Dow Jones klesol o 0,1 % a Nasdaq vzrástol o 0,3 %.

Akciový trh v USA uzatvoril pondelkové obchodovanie zmiešane. Banky podporili silnejšie výnosy z vládnych dlhopisov a silné zisky evidoval aj technologický sektor. Strácali najmä priemyselné firmy a výrobcovia spotrebných tovarov. Index S&P 500 posilnil o 0,2 % na 2 806,98 bodu, Dow Jones klesol o 0,1 % na 25 044,29 bodu a technologický Nasdaq vzrástol o 0,3 % na 7 841,87 bodu.

Akcie spoločnosti Alphabet, ktorá je matkou internetovej firmy Google, po ukončení bežného obchodného dňa posilnili o 3,6 %. Firma v druhom kvartáli dosiahla zisk 3,2 mld. USD napriek tomu, že v danom účtovnom období vytvorila rezervu 5,1 mld. USD na prípadné uhradenie pokuty, ktorú jej vymerala minulý týždeň Európska komisia. Spoločnosť uviedla, že proti rozhodnutiu európskych regulátorov, ktorí Google obvinili zo zneužívania dominantného postavenia operačného systému Android v smartfónoch, sa odvolá.

Japonský akciový trh v utorok posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 0,5 % na 22 510,48 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame