Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Mark Lennihan
10. januára 2019 10:23 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA rástol štvrtý deň v rade, Ázia má za sebou zmiešané obchodovanie

Index S&P 500 posilnil o 0,4 %, Dow Jones tiež o 0,4 % a Nasdaq o 0,9 %.

Akciový trh v USA v stredu rástol štvrtý deň v rade. Časť ziskov však vymazal po tom, čo lídri demokratov v Kongrese oznámili, že prezident Donald Trump zrušil stretnutie o obnovení riadneho financovania federálnej vlády, ktorá pre rozpočtové spory funguje čiastočne v obmedzenom režime. Index S&P 500 posilnil o 0,4 % na 2 584,96 bodu, Dow Jones tiež o 0,4 % na 23 879,12 bodu a Nasdaq o 0,9 % na 6 957,08 bodu.

Obchodovanie na akciových trhoch v Ázii bolo vo štvrtok zmiešané po tom, čo rokovania obchodných zástupcov Číny a USA skončili bez konkrétnej dohody.

Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 1,3 % na 20 157,72 bodu a juhokórejský Hang Seng o 0,1 % na 2 063,15 bodu. Hongkonský index Hang Seng posilnil o 0,1 % na 26 492,61 bodu a zložený šanghajský index stagnoval na úrovni 2 545,37 bodu.

Rokovania budú pokračovať

Vyjednávači USA a Číny skončili v Pekingu rokovania, ktoré trvali o deň dlhšie, než sa plánovalo. Podľa Pekingu rozhovory „položili základy“ pre vyriešenie obchodného sporu medzi dvoma najväčšími svetovými ekonomikami a obe strany sa zaviazali, že zostanú v úzkom kontakte. Americký úrad obchodného zástupcu v osobitnom vyhlásení uviedol, že rokovania sa zamerali na prísľub Číny výrazne zvýšiť nákupy amerických poľnohospodárskych, energetických, priemyselných a iných výrobkov.

Zástupcovia USA a Číny sa v tento týždeň v Pekingu stretli na prvých formálnych rokovaniach od decembra, kedy sa americký prezident Donald Trump a jeho čínsky kolega Si Ťin-pching dohodli, že v prechodnom období nebudú zaťažovať vzájomný obchod ďalšími clami.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame