Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
11. apríla 2019 10:09 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA rástol, podporili ho silné kvartálne výsledky viacerých firiem

Index S&P 500 posilnil v stredu o 0,3 %, Dow Jones o 0,03 % a Nasdaq o 0,7 %.

Akciový trh v USA v stredu posilnil. K vyrovnaniu časti strát z predchádzajúceho dňa prispel technologický sektor a firmy, ktoré v predchádzajúcom kvartáli dosahovali silné výsledky. Index S&P 500 posilnil o 0,3 % na 2 888,21 bodu, Dow Jones o 0,03 % na 26 157,16 bodu a Nasdaq o 0,7 % na 7 964,24 bodu.

Americká centrálna banka (Fed) vzhľadom na podmienky v ekonomike ponechá svoju základnú úrokovú sadzbu do konca tohto roka pravdepodobne bez zmeny. Podľa protokolu z marcového zasadnutia, ktorý zverejnil Fed v stredu, sa na tom zhodla väčšina tvorcov menovej politiky v USA.

Rozhodne vývoj ekonomiky

Niekoľko predstaviteľov Federálneho rezervného systému však signalizovalo, že svoj postoj môžu zmeniť na základe aktualizovaných ekonomických dát. K zníženiu sadzieb by tak mohlo prispieť spomalenie hospodárskeho rastu alebo znížené inflačné očakávania, kým rýchlejší rast ekonomiky a cien by naopak hovoril v prospech ďalšieho zvyšovania úrokov.

Federálny rezervný systém ponechal 20. marca základnú sadzbu bez zmeny a konštatoval, že počas tohto roka uz nepočíta s jej zvyšovaním. Podľa skoršieho plánu Fedu sa mali úroky v aktuálnom roku posunúť smerom nahor spolu dvakrát.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame