Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
26. decembra 2017 11:27 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA pred Vianocami mierne oslabil

Americký prezident podpísal zákon o daňovej reforme, ale trh to veľmi neovplyvnilo.

Americký akciový trh počas posledného obchodovacieho dňa pred vianočnými sviatkami mierne oslabil. Objem obchodov bol malý a zlacneli akcie firiem podnikajúcich v oblasti zdravotnej starostlivosti aj akcie bánk. Americký prezident Donald Trump v piatok podpísal zákon o daňovej reforme, ktorý odhlasovali republikáni, ale akciový trh to veľmi neovplyvnilo.

Akcie totiž výrazne posilnili v predchádzajúcich týždňoch, keďže investori nadobúdali istotu, že reforma sa schváli. Index Standard & Poor’s 500 si odpísal necelých 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 2 683,34 bodu, priemyselný index Dow Jones oslabil o 0,1 percenta na 24 754,06 bodu, technologický index Nasdaq si pohoršil tiež o 0,1 percenta na 6 959,96 bodu a index menších spoločností Russell 2000 klesol o 0,3 percenta na 1 542,93 bodu.

Pokles aj v Európe

Európskym akciovým trhom sa v piatok nedarilo. Index španielskej burzy IBEX stratil 1,2 percenta v reakcii na to, že skupina strán presadzujúcich nezávislosť Katalánska získala väčšinu hlasov vo voľbách do regionálneho parlamentu. Oslabil aj nemecký akciový index DAX, a to o 0,3 percenta, index francúzskej burzy CAC 40 si pohoršil o 0,4 percenta a britský index FTSE 100 klesol o 0,1 percenta.

Na niekoľkých ázijských trhoch sa obchodovalo aj počas vianočných sviatkov, ale objem obchodov bol malý a výsledky boli zmiešané. Hlavný tokijský index Nikkei 225 si v pondelok pripísal 0,2 percenta, ale čínsky index Shanghai Composite klesol o 0,5 percenta. Aj v utorok bol objem obchodov na ázijských trhoch malý. Japonský Nikkei 225 oslabil o 0,2 percenta a čínsky Shanghai Composite o 0,7 percenta stúpol.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame