Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
7. júna 2019 9:41 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA posilnil vďaka optimizmu, že sa podarí odvrátiť obchodnú vojnu s Mexikom

Index S&P 500 posilnil o 0,6 %, Dow Jones o 0,7 % a Nasdaq o 0,5 %.

Akciový trh v USA vo štvrtok rástol tretí deň v rade vďaka optimizmu, že USA a Mexiko sa dohodnú na odvrátení obchodnej vojny. Výrazné zisky zaznamenali technologické a energetické tituly. Index S&P 500 posilnil o 0,6 % na 2 843,49 bodu, Dow Jones o 0,7 % na 25 720,66 bodu a Nasdaq o 0,5 % na 7 615,55 bodu.

Agentúra Bloomberg krátko pred ukončením obchodovania informovala, že Washington zvažuje odklad zavedenia 5-percentného cla na mexické tovary. Reštriktívne opatrenie má podľa pôvodného plánu nadobudnúť účinnosť v pondelok 10. júna.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpu minulý mesiac oznámila, že Washington s účinnosťou od 10. júna uvalí 5-percentné clá na mexický tovar s cieľom tlačiť na vládu krajiny, aby bránila migrantom zo Strednej Ameriky pri prechode hraníc do USA. Clá sa majú postupne zvyšovať až na úroveň 25 %, pokiaľ USA nebudú spokojné s mexickými opatreniami na zastavenie migračných tokov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame