Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akciový trh, NYSE, DJI, obchodovanie
Foto: SITA/AP Photo/Richard Drew
12. septembra 2018 9:45 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA posilnil, darilo sa technologickým firmám

Index S&P 500 posilnil o 0,4 %, Dow Jones taktiež o 0,4 % a Nasdaq o 0,6 %.

Akciový trh v USA v utorok posilnil. K rastu prispel technologický sektor, ktorý pokračoval v zotavovaní z nedávnych strát. Energetické firmy rástli spolu s cenami ropy v čase, keď sa k východnému pobrežiu USA blíži hurikán Florence. Index S&P 500 posilnil o 0,4 % na 2 887,89 bodu, Dow Jones o 0,4 % na 25 971,06 bodu a technologický Nasdaq o 0,6 % na 7 972,47 bodu.

Japonský akciový trh v stredu strácal. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,4 % na 22 571,76 bodu.

V centre pozornosti investorov zostáva obchodný spor medzi USA a Čínou. Peking najnovšie zastavil vydávanie licencií americkým firmám, ktoré majú záujem podnikať v čínskom finančnom sektore a ďalších odvetviach. Podľa údajov Americko-čínskej obchodnej rady, ktorá zastupuje zhruba 200 amerických firiem pôsobiacich v Číne, odklad licencií pociťujú spoločnosti v odvetviach, ktoré sa mali podľa skorších prísľubov Pekingu otvárať zahraničným investorom.

Kroky proti americkým firmám prichádzajú v čase, kedy USA smerujú k zvýšeniu ciel na čínske tovary, ktorých dovoz do USA má hodnotu 200 mld. USD. Americký prezident Donald Trump navyše oznámil, že Washington zvažuje ďalšie clá v hodnote 267 mld. USD, čo by zasiahlo fakticky celý čínsky export do USA.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame