Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akcie, obchodovanie, akciový trh, NYSE
Foto: AP Photo/Richard Drew/SITA
3. júla 2018 9:32 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA posilnil, darilo sa aj bankám

Index S&P 500 posilnil o 0,3 %, Dow Jones o 0,2 % a Nasdaq o 0,8 %.

Akciový trh v USA v pondelok posilnil. K vyrovnaniu strát v posledných minútach obchodovania prispeli najmä technologické firmy. Darilo sa aj bankám a spoločnostiam pôsobiacim v zdravotníckom sektore. Objem obchodov bol slabší vzhľadom na blížiace sa oslavy Dňa nezávislosti, ktoré tento rok pripadajú na stredu.

Index S&P 500 posilnil o 0,3 % na 2 726,71 bodu, Dow Jones o 0,2 % na 24 307,18 bodu a Nasdaq o 0,8 % na 7 567,69 bodu. Japonský akciový trh v utorok oslabil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,8 % na 21 631,27 bodu.

Neistota pretrváva

Medzi investormi na akciových trhoch stále pretrváva neistota, či spory medzi USA a inými krajinami prerastú do otvorenej obchodnej vojny. Očakáva sa, že USA tento piatok zavedú 25-percentné clo na čínske tovary, ktorých ročný import dosahuje hodnotu 34 mld. USD. Čína už pripravila odvetné opatrenia v rovnakom objeme.

Európska únia v pondelok kritizovala plán administratívy prezidenta Donalda Trumpa zvýšiť clá na dovoz áut do USA. Európska komisia upozornila, že globálne odvetné opatrenia na takýto krok Washingtonu by mohli zasiahnuť vývozy tovarov z USA v hodnote takmer 300 mld. USD. USA už minulý týždeň zvýšili clá na dovoz hliníka a ocele, na čo EÚ reagovala clami na americké produkty v objeme 2,8 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame