Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akciový trh, NYSE, DJI, obchodovanie
Foto: SITA/AP Photo/Richard Drew
7. februára 2019 9:31 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA po piatich dňoch rastu indexu S&P 500 mierne oslabil

Index S&P 500 klesol o 0,2 %, Dow Jones o 0,1 % a Nasdaq o 0,4 %.

Akciový trh v USA v stredu po piatich dňoch kontinuálneho rastu indexu S&P 500 mierne oslabil. Komunikačný sektor bol pod tlakom, keď kvartálne výsledky producentov známych videohier ako Electronic Arts alebo Take-Two Interactive nenaplnili očakávania investorov. K zmierneniu strát prispeli zisky v technologickom odvetví.

Index S&P 500 klesol o 0,2 % na 2 731,61 bodu, Dow Jones o 0,1 % na 25 390,30 bodu a Nasdaq o 0,4 % na 7 375,28 bodu.

Vážnym zdrojom neistoty na akciových trhoch zostávajú čínsko – americké obchodné vzťahy. Washington potvrdil, že americký minister fiancií Stephen Mnuchin a obchodný splnomocnenec USA Robert Lighthizer budúci týždeň vycestujú do Pekingu na ďalšie kolo rokovaní v úsilí o vyriešenie sporov, v rámci ktorých obe krajiny zaťažili vzájomnú obchodnú výmenu rozsiahlymi reštriktívnymi clami.

Problematika je ale príliš komplexná a v najspornejších otázkach, akými sú čínsky postoj k ochrane duševného vlastníctva a k prístupu zahraničných firiem na svoj trh, sa zatiaľ dosiahol iba veľmi ohraničený pokrok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame