Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akcie, obchodovanie, akciový trh, NYSE
Foto: AP Photo/Richard Drew/SITA
24. mája 2019 10:02 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh v USA klesol, rastú obavy z patovej situácie v obchodnom spore

Index S&P 500 klesol o 1,2 %, Dow Jones o 1,1 % a Nasdaq o 1,6 %.

Akciový trh v USA vo štvrtok klesol druhý deň v rade. Obavy z patovej situácie v obchodnom spore medzi USA a Čínou opäť zasiahli technologické firmy, pre ktoré znamená prípadná eskalácia napätia mimoriadnu hrozbu.

Výnosy z desaťročných dlhopisov federálneho ministerstva financií klesli najnižšia za viac ako rok, čo naznačuje silnejší dopyt po aktívach, ktoré investori v čase neistoty vyhodnocujú ako bezpečnejšie.

Index S&P 500 klesol o 1,2 % na 2 822,24 bodu, Dow Jones o 1,1 % na 25 490,47 bodu a Nasdaq o 1,6 % na 7 628,28 bodu.

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok zopakoval, že súčasné usporiadanie obchodných vzťahov zvýhodňuje Čínu na úkor USA. K možnému pokroku v rokovaniach o sporných otázkach, akými sú politika Pekingu v oblasti duševného vlastníctva a prístupu zahraničných firiem na svoj trh, sa nevyjadril.

Posledné v poradí už 11. kolo obchodných rozhovorov medzi USA a Čínou sa tento mesiac skončilo bez dohody a časový plán ich prípadného obnovenia zúčastnené strany zatiaľ neoznámili.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame