Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Ahn Young-joon
11. septembra 2018 10:25 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh uzatvoril zmiešane, investori sa pripravujú na ďalšie clá

Index S&P 500 posilnil o 0,2 %, Dow Jones klesol o 0,2 % a Nasdaq vzrástol o 0,3 %.

Akciový trh v USA uzatvoril pondelňajšie obchodovanie zmiešane. Rástli priemyselné firmy a maloobchodní predajcovia, časť strát z minulého týždňa vyrovnali aj technologické firmy. Akcie spoločnosti Apple však klesli po tom, čo výrobca smartfónov iPhone varoval, že colná politika USA ho môžu prinútiť k zvýšeniu cien.

Index S&P 500 posilnil o 0,2 % na 2 877,13 bodu, Dow Jones klesol o 0,2 % na 25 857,07 bodu a technologický Nasdaq vzrástol o 0,3 % na 7 924,16 bodu.

Japonský akciový trh v utorok posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 si pripísal 1,2 % a obchodovanie uzatvoril na úrovni 22 632,20 bodu.

Čaká sa na ďalšie kroky v obchodnom spore

Investori sa pripravujú na ďalšie zvyšovania ciel v obchodnej vojne medzi USA a Čínou. Americký prezident Donald Trump v piatok oznámil, že USA zvažujú clá na ďalšie čínske tovary, ktorých ročný dovoz dosahuje 267 mld. USD. To by znamenalo, že novým clám by mohli podliehať takmer všetky vývozy z Číny do USA.

Minulý týždeň sa totiž v USA skončilo obdobie verejných konzultácií o skoršom Trumpovom pláne zaviesť 25-percentné clo na čínske dovozy v objeme 200 mld. USD. Rozhodnutie, či k tomuto kroku pristúpi, by mala Trumpova administratíva oznámiť v krátkom čase.

Washington doteraz zaviedol clá na čínske tovary v hodnote 50 mld. USD, na čo Peking reagoval odvetnými clami v rovnakom rozsahu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame