Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
26. mája 2019 13:48 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh USA vymazal časť strát, stúpli najmä finančné firmy

Index S&P 500 si prilepšil o 0,1 %, priemyselný Dow Jones si pripísal 0,4 % a technologický Nasdaq posilnil o 0,1 %.

Americký akciový trh v piatok mierne posilnil a vymazal časť výrazných strát z predošlého dňa. Akcie sa celý týždeň pohybovali medzi ziskmi a stratami, keďže investori posudzovali perspektívu dlhodobej obchodnej vojny medzi USA a Čínou. Motorom piatkového rastu boli akcie finančných spoločností, pretože výnosy z amerických desaťročných vládnych dlhopisov stúpli na 2,32 percenta po štvrtkovom oslabení na 2,29 percenta. Rastúce výnosy totiž podporujú úroky z úverov a vďaka tomu sa požičiavanie stáva ziskovejším.

Index S&P 500 si prilepšil o 0,1 percenta na 2 826,06 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 0,4 percenta a uzavrel na úrovni 25 585,69 bodu a technologický Nasdaq posilnil o 0,1 percenta na 7 637,01 bodu. Akciám malých firiem sa darilo viac ako zvyšku trhu a index Russell 2000 vzrástol o 0,9 percenta na 1 514,11 bodu.

V rámci finančných spoločností posilnili akcie firmy Capital One Financial o 1,7 percenta a peňažný ústav Bank of America uzavrel vyššie o 1,5 percenta. Stúpol aj technologický sektor. Firma HP vzrástla o 4,4 percenta a softvérová spoločnosť Intuit posilnila o 6,7 percenta po tom, ako vykázala slušný zisk a zverejnila prekvapujúco dobrú prognózu. Darilo sa aj firmám podnikajúcim v oblasti zdravotníckej starostlivosti, spoločnosť Medtronic si pripísala 1,5 percenta. Klesli najmä akcie výrobcov spotrebných tovarov. Oslabili aj akcie dodávateľov energií, keďže obchodníci presunuli peniaze do riskantnejších aktív.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame