Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
15. októbra 2017 12:04 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový trh USA posunuli nahor technologické firmy

Index S&P 500 posilnil o 0,1 %, Dow Jones stúpol tiež o 0,1 % a Nasdaq o 0,2 %.

Americký akciový trh v piatok posilnil, pričom smerom nahor ho výrazne posunuli hlavne akcie technologických firiem. Výrobca počítačov HP zverejnil lepšiu prognózu celoročného zisku, ako analytici očakávali, a zároveň oznámil, že akcionárom vyplatí prinajmenšom 50 percent svojho voľného toku hotovosti prostredníctvom dividend alebo spätným odkúpením akcií. Cena akcií HP stúpla o 6,4 percenta. Posilnili aj spoločnosti Intel a Facebook.

Investorov potešilo aj to, že americké maloobchodné tržby v septembri vzrástli o 1,6 percenta po augustovom poklese o 0,1 percenta. Nahor smerovali firmy podnikajúce v maloobchode a cestovnom ruchu. Posilnili aj výrobcovia ocele, keďže agentúra Bloomberg informovala, že Čína v septembri importovala rekordné množstvo železnej rudy, ale znížil sa jej export ocele. To posunulo akcie firmy U.S. Steel nahor o 7 percent a akcie spoločnosti AK Steel zdraželi o 5,6 percenta. Klesli však akcie poisťovní a prevádzkovateľov nemocníc po tom, ako prezident Donald Trump povedal, že zastaví vládne platby poisťovniam, ktoré sa poskytujú na základe zákona o dostupnej zdravotnej starostlivosti.

Index menších spoločností Russell 2000 strácal

Index Standard & Poor’s 500 v závere týždňa posilnil o 0,1 percenta na 2 553,17 bodu. Priemyselný index Dow Jones stúpol tiež o 0,1 percenta na 22 871,72 bodu a technologický Nasdaq vzrástol o 0,2 percenta na rekordné maximum 6 605,80 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 však oslabil o 0,2 percenta na 1 502,66 bodu.

Vývoj na európskych akciových trhoch bol v piatok zmiešaný. Index nemeckej burzy posilnil o 0,1 percenta, ale britský akciový index FTSE 100 oslabil o 0,3 percenta a francúzsky index CAC 40 si pohoršil o 0,2 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies