Akciový trh v USA má za sebou zmiešané obchodovanie, banky strácali

12. júla 2017 9:58
SITA
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Standard & Poor’s 500 klesol o 0,1 %, Dow Jones uzatvoril takmer bez zmeny a Nasdaq posilnil o 0,3 %.

Obchodovanie na akciovom trhu v USA bolo v utorok zmiešané, keď nad ziskami energetických a technologických spoločností prevážili straty v iných sektoroch. Najväčší prepad zaznamenali banky, medzi ktorými si akcie spoločností Wells Fargo a Bank of America odpísali jedno a 1,2 %. Energetický sektor rástol vďaka vyšším cenám ropy.

Index Standard & Poor’s 500 (S&P) klesol o 0,1 % na 2 425 bodov, Dow Jones uzatvoril takmer bez zmeny na úrovni 21 409 bodov a technologický Nasdaq posilnil o 0,3 % na 6 193 bodov. Z jedenástich sektorov zastúpených v indexe S&P oslabilo v utorok deväť.

Investori sa držia v úzadí pred vyjadreniami šéfky americkej centrálnej banky Janet Yellenovej, ktorá v stredu a vo štvrtok vystúpi na pôde federálneho Kongresu. Tam by mala signalizovať, akým tempom plánuje centrálna banka postupovať pri zvyšovaní úrokových sadzieb a sprísňovaní menovej politiky.

Japonský akciový trh v stredu oslabil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,6 % a obchodovanie uzatvoril na úrovni 20 073,67 bodu.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články