Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BCPB obchodovanie
Ilustračné foto SITA/Marián Peiger
17. júna 2018 10:13 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový index SAX v uplynulom týždni stagnoval

Žiaden z bázických titulov oproti predchádzajúcemu týždňu neposilnil ani neoslabil.

Burza cenných papierov v Bratislave (BCPB) fungovala v uplynulom týždni už v prázdninovom režime. Hodnota slovenského akciového indexu SAX sa medzitýždenne nezmenila a zostala na úrovni 326,52 bodu a hodnotu oproti predchádzajúcemu týždňu nezmenili ani akcie žiadneho z bázických titulov.

Cenné papiere spoločnosti Best Hotel Properties tak zostávajú na úrovni 3,04 eur, farmaceutickej firmy Biotika na 30 eur, OTP Banky Slovensko na 2,02 eur a strojárskej firmy SES Tlmače na 1,20 eur. Bez zmeny zostali aj akcie bratislavskej rafinérskej spoločnosti Slovnaft, ktoré tak stagnujú na úrovni 70 eur, akcie Tatry mountain resorts zostávajú na hodnote 27,80 eur a VÚB banky na 154 eur.

Hodnota slovenského indexu SAX sa počas týždňa menila iba dvakrát. Z otváracej hodnoty 326,52 bodu posilnil v utorok o 2,66 bodu na 329,18 bodu vplyvom obchodu s akciami VÚB banky. Už v stredu sa však hodnota akcií VÚB banky vrátila na pôvodnú hodnotu a naspäť putovala aj hodnota indexu SAX na úroveň 326,52 bodu. Do konca týždňa už žiadna zmena nenastala.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 6,3 mil. eur, z čoho všetko boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 39 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 4,1 mil. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 26,5 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame