Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza
24. júna 2018 10:28 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový index SAX uzatvára už druhý týždeň na rovnakej úrovni

Medzitýždenne sa nezmenila hodnota žiadneho z bázických titulov.

Bratislavská burza v uplynulom týždni zopakovala minimálnu aktivitu. Hodnota slovenského akciového indexu SAX sa už druhý týždeň po sebe vôbec nezmenila, rovnaké ako predchádzajúci týždeň zostávajú aj kurzy akcií z bázy indexu.

Jediným titulom, ktorý počas týždňa menil svoju hodnotu, boli akcie Tatry mountain resorts, keď vo štvrtok mierne oslabili na 27,60 eura. Už v piatok sa však vrátili na svoju pôvodnú úroveň 27,80 eura. Medzitýždenne sa nezmenil ani kurz akcií Best Hotel Properties, ktoré zostávajú na úrovni 3,04 eura. Biotika stagnuje na úrovni 30 eur, OTP Banka Slovensko na 2,02 eura, SES Tlmače na 1,20 eura, Slovnaft na 70 eur, Tatry mountain resotrs na 27,80 eura a VÚB banka na 154 eur.

Akcie z bázy indexu sa obchodovali len v závere týždňa

Akciový index SAX otváral už druhý týždeň v poradí obchodovanie na úrovni 326,52 bodu. Prvú zmenu zaznamenal až vo štvrtok vplyvom spomínaných prevodov akcií Tatry mountain resorts, kedy oslabil o 0,49 bodu na 326,03 bodu. V piatok sa však kurz akcií spoločnosti vrátil na pôvodnú úroveň a s ním aj hodnota SAX-u na 326,52 bodu.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 7,2 mil. eur, z čoho všetko boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 72,8 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 6,3 mil. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 39 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame