Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
22. apríla 2019 12:27 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový index SAX medzitýždenne len mierne posilnil

Hoci akcie Slovnaftu posilnili po oznámení zámeru majoritného vlastníka MOL odkúpiť zvyšné cenné papiere od minoritných akcionárov, výraznejšiemu rastu indexu zabránilo oslabenie akcií VÚB banky.

Bratislavská burza si v skrátenom predsviatočnom týždni len minimálne polepšila. Hodnota slovenského akciového indexu SAX medzitýždenne stúpla o 0,59 bodu na 350,99 bodu. Hoci akcie Slovnaftu posilnili po oznámení zámeru majoritného vlastníka MOL odkúpiť zvyšné cenné papiere od minoritných akcionárov, výraznejšiemu rastu indexu zabránilo oslabenie akcií VÚB banky.

Cenné papiere bratislavskej rafinérskej spoločnosti Slovnaft medzitýždenne posilnili až o 8,2 % na 106 eur za kus. Na druhej strane však oslabili akcie VÚB banky o 8,3 % na 165 eur. Ostatné tituly z bázy indexu SAX zostali bez zmeny. Kurz akcií Best Hotel Properties tak zostáva na úrovni 3,20 eura, Biotiky na 30 eur, OTP Banky Slovensko na 1,01 eura, SES Tlmače na 1 eure a akcie Tatry mountain resorts stagnujú na úrovni 29,20 eura.

SAX v úvode týždňa strácal

Akciový index SAX otváral obchodovanie v uplynulom týždni na úrovni 350,4 bodu. Hneď v pondelok vplyvom poklesu hodnoty akcií VÚB banky stratil 4,59 bodu na hodnotu 345,81 bodu. Následne však už iba posilňoval. V utorok o 0,46 bodu na 346,27 bodu, a v stredu a štvrtok zhodne o 2,36 bodu na stredajších 348,63 bodu, resp. na záverečných 350,99 bodu. V piatok sa na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) pre sviatok neobchodovalo.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 2,5 mil. eur a všetko to boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 174,3 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 816,9 tis. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 34,3 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame