Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza
3. januára 2016 13:12 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový index bratislavskej burzy uzatvoril rok 2015 miernym oslabením

Ceny bázických titulov sa pritom oproti predvianočnému týždňu takmer nemenili. Oslabili len akcie Slovnaftu.

Posledný týždeň uplynulého roka uzavrela bratislavská burza miernym oslabením. Hodnota slovenského akciového indexu SAX totiž medzitýždenne klesla o 1,34 bodu na 292,35 bodu. Ceny bázických titulov sa pritom oproti predvianočnému týždňu takmer nemenili. Oslabili len akcie Slovnaftu.

Hodnotu zmenili len dva tituly
Zo siedmich titulov z bázy indexu SAX sa pritom v uplynulom týždni zmenila hodnota len pri dvoch. Akcie Slovnaftu oslabili o 1,9 % na 52 eur a cena akcií VÚB banky sa znížila iba kozmeticky o jeden cent na 138 eur. Bez zmeny tak zostali akcie Best Hotel Properties na 3,20 eur, Biotiky na 41 eur, OTP Banky Slovensko na 1,80 eur, SES Tlmače na 1,70 eur a tiež cenné papiere Tatry mountain resorts na 22,90 eur.

SAX najprv oslaboval
Slovenský akciový index SAX pritom otváral obchodovanie na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) v uplynulom týždni na úrovni 293,69 bodu. Prvé tri dni v skrátenom týždni pritom oslaboval. V pondelok o 0,5 bodu, v utorok o 0,84 bodu a v stredu o 0,87 bodu. Na Silvestra však tieto straty mierne korigoval o 0,87 bodu a obchodovanie v roku 2015 zatváral SAX na spomínaných 292,35 bodu.

Objem obchodov medzitýždenne klesol
Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni dosiahol 39,8 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovalo 4,6 mil. eur. Na obchody s akciami pripadlo 20,2 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 101,1 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 15,2 mil. eur a na obchody s akciami pripadlo 89,4 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies