Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
27. decembra 2015 13:15 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciový index bratislavskej burzy pred Vianocami oslabil

Bratislavskú burzu v uplynulom týždni stiahli nadol akcie rafinérskej spoločnosti Slovnaft.

Burza cenných papierov v Bratislave (BCPB) v uplynulom skrátenom pracovnom týždni mierne oslabila. Slovenský akciový index SAX klesol o 1,4 bodu na úroveň 293,69 bodu. Z bázických titulov pritom oslabili iba akcie rafinérskej spoločnosti Slovnaft.

Bázické tituly väčšinou stagnovali
Väčšina titulov z bázy indexu SAX podobne ako v predchádzajúcom týždni svoju hodnotu medzitýždenne nezmenila. Hodnota akcií Slovnaftu klesla o 3 % na 53 eur, kým akcie farmaceutickej firmy Biotika posilnili o 2,5 % na 41 eur. Kozmeticky, o jeden cent, posilnili aj akcie VÚB banky na 138,01 eur. Bez zmeny tak zostali akcie Best Hotel Properties na úrovni 3,20 eur, OTP Banky Slovensko vo výške 1,80 eur, akcie SES Tlmače stagnujú na 1,70 eur a spoločnosti Tatry mountain resorts na 22,90 eur.

SAX v úvode týždňa posilnil
Slovenský akciový index SAX začal skrátené predsviatočné obchodovanie v uplynulom týždni na úrovni 295,09 bodu. V pondelok síce posilnil o 2,44 bodu na 297,53 bodu, už v utorok tieto zisky zmazal. Hodnota SAX-u totiž klesla o 4,45 bodu na 293,08 bodu. Posledný obchodovací deň pred sviatkami už tento mínus iba skorigoval miernym posilnením o 0,61 bodu na záverečných 293,69 bodu.

Objem obchodov presiahol 100 miliónov
Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni dosiahol 101,1 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovalo 15,2 mil. eur. Na obchody s akciami pripadlo 89,4 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 63,9 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 9 mil. eur a na obchody s akciami pripadlo 4,6 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies