Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
11. februára 2019 8:39 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciové trhy v Ázii v pondelok rástli

Investori čakajú na ďalší vývoj v obchodných vzťahoch medzi USA a Čínou, rokovania vysokých predstaviteľov oboch krajín sa uskutočnia koncom týždňa v Pekingu.

Akciové trhy v Ázii vstúpili do nového týždňa prevažne s rastom. Investori čakajú na ďalší vývoj v obchodných vzťahoch medzi USA a Čínou. Pokrok v spore, v rámci ktorého obe krajiny zaťažili vzájomnú obchodnú výmenu rozsiahlymi reštriktívnymi clami, by mohli tento týždeň priniesť rokovania vysokých predstaviteľov oboch krajín.

Clá sa môžu zvýšiť

Americkú stranu bude na rokovaniach, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok a v piatok v Pekingu, zastupovať minister financií Steven Mnuchin a obchodný splnomocnenec USA Robert Lighthizer. Ak vyjednávači nenájdu novú dohodou, začiatkom budúceho mesiaca hrozí zvýšenie amerických ciel na čínske tovary, ktorých dovoz má hodnotu 200 mld. USD ročne, zo súčasných 10 % na 25 %.

Druhého marca totiž uplynie 90-dňová lehota, počas ktorej obe strany upustili od zavádzania ďalších ciel.

Zložený šanghajský index posilnil o 1,1 % na 2 646,45 bodu, juhokórejský Kospi o 0,2 % na 2 180,73 bodu a hongkonský Hang Seng o 0,3 % na 28 038,09 bodu. Na tokijskej burze sa pre štátny sviatok neobchodovalo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame