Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračné foto Erste Bank
31. januára 2016 14:18 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciové trhy potiahli ceny ropy, zdraželo aj zlato

Spotová cena zlata posilnila o 0,2 % na 1 116,46 USD za uncu.

Ceny ropy v piatok rástli. Ceny ropy podporili rastúce akciové trhy. Tie posilnením zareagovali na slabý hospodársky rast USA. Objavujú sa totiž nádeje, že americká centrálna banka by mohla spomaliť zvyšovanie úrokových sadzieb. Končiace marcové dodávky ropy Brent posilnili o 85 centov na 34,74 USD za barel. Americká ropa zdražela o 40 centov na 33,62 USD za barel. Za celý týždeň si ropa Brent pripísala 7,9 % a americká ropa vzrástla o 4,4 %. Za celý január si ropa Brent odpísala 6,8 % a americká ropa 9,3 %.

Rástli aj ceny zlata
Ceny zlata v piatok rástli, pričom reagovali na údaje o hospodárskom raste USA. Spotová cena zlata do 19:51 GMT posilnila o 0,2 % na 1 116,46 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na americkej komoditnej burze posilnili o 0,1 % na 1 116,40 USD za barel.
Hrubý domáci produkt (HDP) USA počas októbra až decembra medziročne vzrástol o 0,7 %, pričom v treťom kvartáli sa zvýšil o 2 %. Kvartálny rast bol v zhode s odhadmi ekonómov. Bez započítania zásob a obchodu sa HDP zvýšil o 1,6 %. Za celý rok 2015 americká ekonomika posilnila o 2,4 %, teda rástla podobným tempom ako v predchádzajúcom roku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies