Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
1. augusta 2018 10:09 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciové indexy v USA rástli, darilo sa priemyselným podnikom

Index S&P 500 vzrástol v utorok o 0,5 %, Dow Jones o 0,4 % a Nasdaq o 0,5 %.

Akciový trh v USA v utorok posilnil. Rástli najmä priemyselné podniky a firmy pôsobiace v zdravotníctve, ktoré zverejnili silné kvartálne výsledky. Investori tiež privítali správu, že USA a Čína prejavili záujem rokovať o vyriešení obchodných sporov.

Index S&P 500 vzrástol o 0,5 % na 2 816,29 bodu, Dow Jones o 0,4 % na 25 415,19 bodu a Nasdaq o 0,5 % na 7 671,79 bodu.

Agentúra Bloomberg citovala zdroje oboznámené s problematikou, podľa ktorých americkí a čínski predstavitelia skúmajú možnosti obnovenia rokovaní o obchodných vzťahoch. Minulý mesiac obe krajiny zaviedli zvýšené clá na dovozy tovarov v hodnote 34 mld. USD ročne a následne pohrozili vystupňovaním protekcionistických opatrení.

Japonský akciový trh v stredu posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 si pripísal 0,9 % a obchodovanie uzatvoril na úrovni 22 746,70 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame