Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KBC
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Yves Logghe, File
29. januára 2016 9:14 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Moody’s zlepšila rating KBC

Zlepšenie ratingu podľa agentúry Moody’s odráža výrazné a trvalé zlepšovanie kvality aktív banky v uplynulých mesiacoch.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service zlepšila dlhodobý depozitný rating spoločnosti KBC Bank N.V. na stupeň A1 zo stupňa A2. Výhľad je stabilný. Tento krok nadväzuje na to, že agentúra zlepšila základné úverové hodnotenie (baseline credit assessment, BCA) banky na stupeň baa1 zo stupňa baa2.
Kvalita aktív sa zlepšila
Zlepšenie ratingu podľa agentúry Moody’s odráža výrazné a trvalé zlepšovanie kvality aktív banky v uplynulých mesiacoch. Toto zlepšenie umožnilo banke dosiahnuť od januára do septembra solídny a stabilizovaný čistý zisk. Banka zároveň zlepšila kapitálové ukazovatele, čo na konci roka umožnilo KBC Group úplne splatiť štátnu pomoc vo výške 2 mld. eur.
O spoločnosti
KBC pôsobí aj na Slovensku. Do skupiny KBC patrí ČSOB, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach. ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. Skupina ČSOB ponúka služby banky, KBC Asset Managementu, ČSOB Factoringu, ČSOB Leasingu, ČSOB Poisťovne a ČSOB stavebnej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies