Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
20. októbra 2017 18:37 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Moody’s zlepšila banke OTP Bank rating

Agentúra konštatovala, že čistý zisk OTP Bank v prvom polroku tohto roka sa medziročne zvýšil o 44 percent.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service zlepšila maďarskej banke OTP Bank dlhodobý a krátkodobý depozitný rating v domácej mene na Baa2/Prime-2 z úrovne Baa3/Prime-3. Dlhodobý a krátkodobý depozitný rating banky v zahraničnej mene agentúra potvrdila na úrovni Baa3/Prime-3. Výhľad depozitného ratingu v domácej mene zmenila na stabilný z pozitívneho a výhľad depozitného ratingu v zahraničnej mene potvrdila na stabilnej úrovni.

Agentúra Moody’s konštatovala, že čistý zisk OTP Bank v prvom polroku tohto roka sa medziročne zvýšil o 44 percent na sumu 134 mld. forintov (HUF). Kapitalizácia OTP Bank je podľa agentúry primeraná. Ukazovateľ kapitálovej primeranosti banky CET1 bol v závere júna tohto roka na úrovni 14,1 percenta, čo bolo zvýšenie z hodnoty 13,5 percenta v decembri 2016.

Súčasťou finančnej skupiny OTP Group je OTP Banka Slovensko s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies