Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Erste Hauptbahnhof 14 pobočka
Ilustračné foto Erste Bank
2. septembra 2015 9:06 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Moody’s potvrdila ratingy skupiny Erste

Agentúra ratingovým hodnoteniam pridelila pozitívny výhľad, čo odráža presvedčenie agentúry Moody’s, že skupina Erste bude schopná udržať si a ďalej zlepšovať svoju pozíciu.

Medzinárodná agentúra Moody’s potvrdila dlhodobý rating nadradeného dlhu a depozitný rating rakúskej spoločnosti Erste Group Bank AG na stupni Baa2. Agentúra týmto hodnoteniam pridelila pozitívny výhľad. Agentúra zároveň potvrdila jej základné úverové hodnotenie (baseline credit assessment, BCA) na stupni ba1. Potvrdenie ratingu podporuje súčasné posilnenie úverového profilu. Pozitívny výhľad odráža presvedčenie agentúry Moody’s, že skupina Erste bude schopná udržať si a ďalej zlepšovať svoju pozíciu.

Skupina Erste pôsobí aj na Slovensku. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií Slovenskej sporiteľne sa táto spoločnosť začlenila do finančnej skupiny Erste. Predaj akcií sa uskutočnil v januári 2001. Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame