Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Allianz
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Matthias Schrader
11. októbra 2017 13:33 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Moody’s potvrdila ratingy nemeckej poisťovne Allianz

Potvrdenie hodnotenia je odzrkadlením geografickej diverzifikácie poisťovacej skupiny či jej silnej prevádzkovej ziskovosti.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s potvrdila nemeckej poisťovni Allianz SE rating finančnej sily (IFSR) na úrovni Aa3 a rating nadriadených nezabezpečených záväzkov tiež na stupni Aa3. Výhľad ratingov zostáva stabilný. Agentúra uviedla, že potvrdenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti je odzrkadlením geografickej diverzifikácie poisťovacej skupiny, jej silnej prevádzkovej ziskovosti a kapitalizácie a veľmi silnej finančnej flexibility.

Stabilný výhľad ratingov poisťovne Allianz SE vyplýva z očakávania agentúry, že prevádzkový výkon spoločnosti zostane silný po zlepšení v roku 2016 a predovšetkým v prvej polovici tohto roka. K záveru júna totiž poisťovňa vykázala 16-percentný rast prevádzkového zisku na sumu 5,9 mld. eur a 17-percentné zvýšenie čistého zisku na úroveň 4 mld. eur.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame