Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská sporiteľňa
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
20. mája 2015 18:02 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Fitch znížila rating Slovenskej sporiteľne

Zníženie dlhodobého emisného ratingu Slovenskej sporiteľne nasleduje po zhoršení ratingu jej materskej spoločnosti rakúskej Erste Group Bank.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch znížila dlhodobý emisný rating (IDR) Slovenskej sporiteľne (SLSP) na stupeň BBB+ z úrovne A a českej banky Česká Spořitelna (CS) na A- z úrovne A a pridelila im stabilný výhľad. Tento krok nasleduje po tom, ako agentúra zhoršila rating ich materskej spoločnosti rakúskej Erste Group Bank AG na BBB+ so stabilným výhľadom.

Stabilný výhľad ratingov týchto bánk vyplýva z toho, ako agentúra Fitch hodnotí perspektívu ich samostatných úverových profilov a teda ratingov individuálnej bonity (viability rating). Agentúra potvrdila Slovenskej sporiteľni rating individuálnej bonity na stupni bbb+ a českej banke Česká Spořitelna tento rating potvrdila na úrovni a-, čo odzrkadľuje dobrý výhľad slovenskej a českej ekonomiky. Fitch zároveň potvrdila dlhodobý emisný rating českého peňažného ústavu Komerční banka na stupni A- so stabilným výhľadom.

O spoločnosti

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste. Komerční banka na Slovensku obsluhuje svojich korporátnych klientov prostredníctvom Komerční banky, a. s., pobočky zahraničnej banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies