Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Agentúra Fitch zlepšila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Grécka

Grécko burza cenných papierov
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Petros Giannakouris, File

Agentúra očakáva, že ostatné členské krajiny eurozóny poskytnú Aténam výrazné úľavy v oblasti splácania dlhu.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch zlepšila Grécku dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej mene na stupeň B- z úrovne CCC. Zvýšenie ratingu o jeden stupeň však stále znamená, že dlhopisy emitované krajinou zostávajú v špekulatívnom pásme. Agentúra uviedla, že výhľad ekonomiky Grécka je pozitívny a očakáva, že rokovania krajiny s jej zahraničnými veriteľmi sa uzatvoria „bez vytvorenia nestability“.
Dôvera investorov by sa mala zvýšiť
Fitch predpokladá, že ostatné členské krajiny eurozóny poskytnú Grécku v budúcom roku výrazné úľavy v oblasti splácania dlhu. Agentúra konštatuje, že to zvýši dôveru zo strany trhu a pomôže Grécku získavať financie priamo emisiou dlhopisov po tom, ako sa o rok skončí terajší program núdzovej pomoci. Podľa agentúry Fitch je politická situácia v Grécku stabilnejšia a existuje „obmedzené“ riziko, že by budúca vláda zrušila úsporné opatrenia a reformy spojené s núdzovou pomocou.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 20. augusta 2017 12:12Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...