Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf Forex obchodovanie
Ilustračné foto flickr
30. júna 2016 17:06 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Fitch zhoršila ratingy cenných papierov Barclays, Lloyds a B&B

Zhoršenie sa týka dlhových cenných papierov emitovaných s vládnou garanciou a nasleduje po zhoršení úverovej spoľahlivosti britskej vlády.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch zhoršila ratingy dlhových cenných papierov britských bánk Barclays Bank, Lloyds Bank a Bradford & Bingley (B&B), ktoré boli emitované s garanciou vlády Veľkej Británie. Ratingy agentúra vo štvrtok znížila na stupeň AA z úrovne AA+. Tento krok nasleduje po tom, ako Fitch zhoršil dlhodobý emisný rating (IDR) Veľkej Británie na AA z úrovne AA+.
Iných bánk sa rozhodnutie netýka
Ratingov iných bánk sa rozhodnutie agentúry Fitch netýka. „Ratingy nadriadených záväzkov garantovaných vládou Veľkej Británie sú v súlade s ratingom britskej vlády a odzrkadľujú očakávanie, že vláda v prípade potreby garanciu splní,“ uviedla agentúra.
Rating Británie zhoršila aj S&P
Hodnotenie úverovej spoľahlivosti Veľkej Británie Fitch zhoršil ešte začiatkom týždňa a upozornil, že nasledovať by mohli ďalšie zhoršenia, keďže minulotýždňové odhlasovanie vystúpenia krajiny z Európskej únie by mohlo poškodiť ekonomiku. Agentúra pridelila ratingu krajiny negatívny výhľad. Hodnotenie úverovej spoľahlivosti Británie zhoršila aj agentúra S&P. Moody’s rating Británie potvrdil, ale zmenil jeho výhľad zo stabilného na negatívny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame