Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská sporiteľňa
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
16. apríla 2018 15:18 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Fitch potvrdila ratingy Slovenskej sporiteľne

Dlhodobý emisný rating (IDR) Slovenskej sporiteľne agentúra ponechala na stupni A-.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v pondelok potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) Slovenskej sporiteľne na stupi A-. Dlhodobý IDR Českej sporiteľne a českého peňažného ústavu Komerčná banka ponechala rovnako na stupni A-. Výhľady ratingov sú stabilné. Rating individuálnej bonity, čiže takzvaný viability rating, v prípade Slovenskej sporiteľni zostáva na stupni bbb+, v prípade Českej sporiteľne a Komerčnej banky na úrovni a-.

Kľúčová časť podnikania

Ratingová známka Slovenskej sporiteľne podľa agentúry odzrkadľuje vysokú schopnosť materskej spoločnosti poskytnúť jej podporu v prípade, že to bude potrebné. Rakúska Erste Group Bank je 100-percentným vlastníkom Slovenskej sporiteľne a 99-percentným vlastníkom Českej sporiteľne. Slovenská aj česká dcéra tvoria kľúčovú časť podnikania skupiny Erste a významne prispievajú k jej ziskovosti a kapitalizácii. V prípade peňažného ústavu Komerčná banka je 60-percentným vlastníkom Société Générale.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame