Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Intesa Sanpaolo
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Luca Bruno
17. decembra 2017 18:57 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Fitch potvrdila ratingy banky Intesa Sanpaolo

Dlhodobý emisný rating banky agentúra potvrdila na úrovni BBB a hodnotenie individuálnej bonity, čiže tzv. viability rating (VR), na stupni bbb.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila talianskej banke Intesa Sanpaolo dlhodobý emisný rating (IDR) na úrovni BBB a hodnotenie individuálnej bonity, čiže tzv. viability rating (VR), na stupni bbb. Agentúra uviedla, že hodnotenie úverovej spoľahlivosti odzrkadľuje diverzifikovaný podnikateľský model talianskeho peňažného ústavu. Dodala pritom, že kapitalizácia banky je uspokojujúca a udržiavajú ju dostatočné rezervy nad rámec minimálnych regulačných požiadaviek.

Agentúra Fitch zároveň vyjadrila presvedčenie, že akvizícia určitých aktivít zbankrotovaných bánk Banca Popolare di Vicenza a Veneto Banca, by sa mohla stať dobrou transakciou vhodnou pre korporátne a retailové bankovníctvo spoločnosti Intesa Sanpaolo a tiež pre jej aktivity v oblasti správy majetku. Fitch očakáva, že prínos tejto integrácie sa začne prejavovať od roku 2018.

Členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo je aj slovenská VÚB banka. Svoje služby poskytuje prostredníctvom siete 187 retailových pobočiek, 8 pobočiek pre prémiových klientov, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame