Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mobil
Ilustračné foto, pixabay.com
6. augusta 2018 14:24 BankyAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

365.bank predstavuje na prihlasovanie do aplikácie PIE kód

Klient si môže z 34 obrázkov emodži vybrať kombináciu štyroch, ktorými sa bude prihlasovať do appky a autorizovať transakcie.

Mobilná banka 365.bank predstavila alternatívu ku klasickému PIN kódu, a to PIE kód (Personal Identification Emoji). Tento kód podľa vyjadrení banky posúva používateľský zážitok a bezpečnosť digitálneho bankovníctva na úplne inú úroveň. Kombinácia štyroch obrázkov emodži je novou alternatívou klasického PIN-u, ale aj doplnkom prihlasovania cez odtlačok prsta a Face ID.

365.bank odštartovala v máji tohto roka beta verziu svojej mobilnej aplikácie. Odvtedy v nej pribudlo napríklad sporenie, program odmeňovania, nové funkcionality zamerané na UX a ďalšie. Aktuálne banka verziu aplikácie doplnila okrem iného aj o prihlasovanie odtlačkom prsta, Face ID a o PIE kód.

PIE

“Klient si môže z 34 obrázkov emodži vybrať kombináciu štyroch, ktorými sa bude prihlasovať do appky a autorizovať transakcie. PIE zvyšuje používateľský zážitok a je bezpečnejší ako 6-miestny PIN,“ vysvetľuje Marek Šupa, CEO 366. V porovnaní s klasickým PIN-om obsahuje PIE kód 1,3 milióna rôznych kombinácií, čo je 133-násobne viac ako PIN.

PIE kód si klient nastaví priamo v aplikácii a kedykoľvek ho môže zmeniť alebo vymeniť za iný typ prihlasovania, resp. za spôsob autorizácie pohybov na účte. Ponuka emodži je zostavená z prekreslených obrázkov, ktoré nájdete bežne v smartfónoch, ale aj z úplne nových, navrhnutých špeciálne pre 365.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame