Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Regina Ovesny Straka.
Regina Ovesny-Straka. SITA
16. decembra 2015 13:31 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk/SITA

Regina Ovesny-Straka odchádza z Kooperativy

Jedna zo známych tvárí manažmentu slovenského finančného sektora, Regina Ovesny-Straka, ku koncu roka skladá v Kooperativa poisťovni všetky svoje funkcie. Novým generálnym riaditeľom a šéfom predstavenstva bude Vladimír Bakeš.

Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group (VIG) vstúpi do roka 2016 s novým vedením. Post predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky opustí Regina Ovesny-Straka, ktorá podľa informácii zverejnených poisťovňou k 31. decembru 2015 skladá všetky funkcie v rámci spoločnosti. Jej ďalšie kroky poisťovňa nespresnila. Na poste člena predstavenstva spoločnosti Kooperativa končí aj Erik Nikmon.

Kto je Regina Ovesny-Straka

Regina Ovesny-Straka vyštudovala ekonomické vedy na Ekonomickej univerzite vo Viedni. V rokoch 1982 až 1994 pracovala na rôznych riadiacich pozíciách banky Creditanstalt Bankverein vo Viedni. V rokoch 1994 až 1998 bola členka a hovorkyňa predstavenstva Creditanstalt Bratislava. Po fúzii s Bank Austria bola v rokoch 1999 až 2001 predsedníčkou predstavenstva Bank Austria Creditanstalt Slovakia. V rokoch 2001 až 2009 bola predsedníčkou predstavenstva a generálnou riaditeľkou Slovenskej sporiteľne a prezidentkou Slovenskej bankovej asociácie. V rokoch 2009 až 2014 zastávala funkciu predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky Salzburger Sparkasse. Od roku 2014 sa stala podpredsedníčkou predstavenstva a námestníčkou generálneho riaditeľa Kooperativa poisťovne. V poisťovni následne od 1. apríla tohto roku šéfovala.


Nový šéf
Dozorná rada s účinnosťou k 1. januáru 2016 tak do funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva vymenovala Vladimíra Bakeša, ktorý je aktuálne generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva spoločnosti Komunálna poisťovňa, a.s. VIG. Od začiatku budúceho roka bude Bakeš pôsobiť ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva oboch spoločností.

Vladimír Bakeš, absolvent Slovenskej technickej univerzity Bratislava, zahájil svoju kariéru v slovenskej skupine VIG v roku 2000 ako obchodný riaditeľ agentúry Bratislava. V roku 2001 sa stal riaditeľom agentúry Bratislava, v roku 2003 napokon riaditeľom obchodu pre celé Slovensko. V roku 2004 bol menovaný do predstavenstva spoločnosti Kooperativa, od februára 2008 sa stal zároveň aj členom predstavenstva Komunálnej poisťovne. V októbri 2009 odstúpil z predstavenstva spoločnosti Kooperativa a prevzal v pozícii generálneho riaditeľa predsedníctvo v predstavenstve spoločnosti Komunálna poisťovňa, ktorú vedie doteraz.

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku, ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

 

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies